Portföy Description

Proje

Firma: Seo Bursa

Yıl: 2023

Çalışma Süresi: 6 ay

Hizmet: Dış Seo Çalışması

Başarı: 90%

Dış SEO, iç SEO optimizasyonu bitmiş bir internet sitesinin, sosyal medya platformlarından ve diğer internet sitelerinden link almasıyla yapılan iyileştirme çalışmalarıdır. Dış SEO, bir internet sitesinden metin olarak veya görsel üzerinden backlink alınarak yapılır. Alınan backlinklerin kalitesi ve doğruluğu, dış SEO’dan daha verimli şekilde faydalanmayı sağlar.

İnternet sitenize dış sitelerden alacağınız backlinkler, sitenizin arama motorlarına tavsiye edilmesini ifade eder ve marka değerinizi arttırır. Arama motorları da alınan backlinklerin değerini, doğruluğunu, çeşidini ve sayısını takip ederek sizi bu kriterlere göre arama sonuçlarında listeler.

Dış sitelerden backlink alınırken dikkat edilmesi gereken belli başlı kriter vardır. Backlink alınırken sitenin değeri, sitenin daha önceden link verdiği siteler, sitenin aldığı backlinkler ve site içeriği bu kriterler arasında yer alır. Aynı zamanda sitenin kullanıcı açısından kullanış kolaylığı, daha önceden arama motorlarından ceza almamış olması, linkin nasıl alındığı da bir başka kriterlerdir.

Siteden backlink alırken eğer bir metin üzerinden backlink alınacaksa, bir adet anahtar kelime üzerinden anahtar kelime çalışması yapılan sayfaya, bir adet ana domaine ve bir adet de açık URL şeklinde alınması en doğrusu olacaktır.

Aynı zamanda eğer ki metin üzerinden backlink alınıyorsa her site için farklı metin kullanmak zorunludur. Tabii bu metinlerde de kopya içerik olmaması ve spam yapılmamış olması önemlidir. Link alınırken tüm linkler dofollow olarak alınmamalıdır. Dofollow ve nofollow oranı birbirine yakın tutulmalı ve böylece spam algısı yaratılmamalıdır.

Backlink alınırken eğer rakibiniz var ise, rakibinizin backlink aldığı kaliteli sitelere öncelik verilmelidir. Daha sonrasında rakibinizin backlink almadığı sitelerden de backlink alarak öne geçebilirsiniz. Backlink alırken çok kısa sürede fazla backlink almak zararlıdır. Backlink alırken alınacak linkler günlere bölünmeli ve düzenli şekilde alınmalıdır.

Portfolio Image
Portföy Details
  • yer:

    Bursa