Google serp (index) algoritması ile sitenizi inceler ve çıkardığı sonuca göre sizin sitenize belli anahtar kelimelerde sıralama verir.

SEO BURSA Bursa Arama motoru optimizasyonu web sitelerinin hedef anahtar kelimeler bazlı arama motoru indexlem algoritmalarının istediğ kriterlere uygun hale getirilerek sonuçlarda ilk sıralarda görünürlüğünü sağlamak için yapılan çalışmalar bütünü anlamına gelmektir. Bursa arama motoru optimizasyonu çalışması web sitesi sahibi olan herkez hedefe sahip ise kendi anahtar kelime aramalarında birinci sayfada yer almak istemektedir. Bunun temel sebebi arama yapan insanların ilk sıralarda çıkan bağlantılara olan tıklama eğilimidir. Daraltılmış arama yöntemleri malesef fazla kullanılmamakta olduğu için ilk sıralarda olmak çok önem taşımaktadır. Arama motorları siz kutuya aramak istediğiniz kelimeleri yazdığınızda algoritmaları doğrultusunda milisaniyeler içinde yüzlerce kriterle karşılaştırıp size sırası ile sonuçlar üretmektedir. Arama motorlarının bu kriterleri nelerdir tam olarak bilinmemekle birlikte, yapılan optimizasyonlarda edilen tecrübelerle web siteleri için arama motoru optimizasyonu çalışması yapılmaktadır. Google bu konudaki açıklamalarına burayı tıklayarak bakabilirsiniz. Bursa arama motoru optimizasyonu çalışmasında arama motoru algoritmaları içindeki kriterlerin sonuça etki ağırlığının bilinmemeside farklı bir durumdur. İdeal arama motoru optimizasyonu günümüzde site içi ve site dışı seo çalışması olarak adlandırılan yöntemdir. Amaç her iki çalışmadada arama motorlarında hedef anahtar kelime aramalarında en iyi sonucu alabilmek için yapılan optimizasyon yani uyumu yakalamaktır.

arama-motoru-optimizasyonu
Google Arama Motoru Optimizasyonu
Yandex Arama Motoru Optimizasyonu
Bing Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motorları en doğru sonuçları verebilmek için, serp algoritmalarını her geçen gün geliştirmekte ve güncellemeler yapmaktadır.